Ubezpieczenie dziecka na wyjazd

Jak ubezpieczyć dziecko na wyjazd na obóz sportowy?

Wysyłasz swoją pociechę na obóz sportowy bądź kolonie? Czy oświatowe zabezpieczenie NNW wystarczy? Radzimy, jak sprawdzić, czy organizator ma adekwatne umowy ubezpieczeniowe i w jaki sposób dodatkowo ubezpieczyć malucha.

Jakim sposobem sprawdzić organizatora wyjazdu dla dzieci?
Sprawdź dokładnie, czy organizator kolonii albo obozu widnieje na stronie internetowej kuratorium oświaty i czy ludzie, którym polecasz pieczę nad dziećmi, mają adekwatne kwalifikacje i doświadczenie. Jeśli dziecko wyjeżdża z biurem podróży, warto sprawdzić, czy jest ono członkiem któregoś ze stowarzyszeń branżowych. Może to być ogólnopolska organizacja np. Polska Izba Turystyki, bądź jedno ze stowarzyszeń regionalnych.Wyśmienitym źródłem wiadomości o firmach organizujących wyprawy dla dzieci jest Sieć. Spytaj też o zdanie innych rodziców, którzy korzystali z oferty tego podmiotu. Od nich dowiesz się zdecydowanie więcej o mentorach. A gdy znasz mentorów, z którymi podróżuje twój potomek, z niewątpliwie zlecisz im protekcję z większym zaufaniem.

Ubezpieczenie organizatora wyjazdu
Większa część organizatorów posiada raptem OC na rower, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, z jakiego pieniądze wypłaca się, kiedy np. dziecko złamie rękę bądź dozna innego urazu. Wielkość zadośćuczynienia zależy od kwot ubezpieczenia polisy NNW i wysokości procentowego uszczerbku na zdrowiu. Dopytaj zatem organizatora, na jaką kwotę zabezpieczył dzieci i jakie są warunki ubezpieczenia.Towarzystwa ubezpieczeniowe często czynią w tym miejscu znaczne oszczędności i wybierają najtańszą wersję ochrony, która w praktyce może okazać się iluzoryczna. Nawet jeśli w sytuacji wypadku ubezpieczający wypłaci zadośćuczynienie, to może ono być bardzo niskie.