Propozycje samochodu na kredyt

Na dzień dzisiejszy masz możliwość sfinansować nabycie swojego samochodu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednak będzie współwłaścicielem samochodu dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem auta.
W zależności od tego, na jaki typ kredytu się zdecydujesz, będziesz zmuszony wybrać właściwe ubezpieczenie AC.

Auto z kredytem samochodowym
W sytuacji, gdy posiadasz kredyt samochodowy, to bez wątpienia zapisy w umowie nakładają na ciebie obowiązek nabycia ochrony AC. Musi ono stosownie zabezpieczać samochód, a wysokość ewentualnego odszkodowania powinna pokryć wartość rat, jakie pozostaną do spłaty, czyli musisz dobrać polisę z obszernym limitem.
Przy wyborze należytego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Podczas gdy pojazd jest nowiusi z salonu, masz możliwość zabezpieczenia go na taką kwotę, jaka jest na fakturach. Korzystne będą dodatkowo zabezpieczenia, które zagwarantują, iż w razie utraty auta w pierwszym roku zabezpieczenia, uzyskasz refundację jego wartości z dnia zakupu.
•    Zniesienie amortyzacji. Multum towarzystw uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku aut całkiem nowych. Jeśli nie chcesz dopłacać do reperacji pojazdu w przypadku jego naruszenia, dokładnie sprawdź zapisy umowy Autocasco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w sytuacji, gdy posiadasz nowiutki pojazd to niezmiernie ważne. Naprawa w ASO gwarantuje utrzymanie gwarancji na samochód i dokonanie każdych prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, albowiem to, że wybrałeś naprawę w ASO nie symbolizuje, że do jej wykonania pozostaną wykorzystane oryginalne części. Sprawdź zapisy w umowie, albowiem użycie części orginalnych jest ważne w przypadku, jeżeli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeśli będziesz posiadać ewentualność wyboru takiej możliwości, warto się na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania albo nawet ukradnięcia pojazdu, zakład ubezpieczeń wypłaci ci odszkodowanie w wysokości wartości auta w dniu jego zakupienia.
Miej na uwadze, iż kupując ochronę będziesz musiał oznakować na niej cesję. Dzięki temu w razie zniszczenia albo kradzieży pojazdu, zadośćuczynienie zostanie wydane do banku i pokryje dalsze koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
W sytuacji, gdy zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą wierzytelnością nie posiadasz innych zobowiązań w stosunku do banku, możesz samodzielnie zadecydować jak ochronić swoje cztery koła i czy w ogóle to uczynić. Nie masz żadnego warunku, wszak warto, ażebyś przemyślał nabycie Autocasco, nawet jeżeli samochód nie był nadzwyczaj drogi, a twój kredyt jest niewielki.
Dzięki dobrze dobranej polisie AC, w sytuacji, gdy utracisz samochód w zdarzeniu drogowym czy też w wyniku złodziejstwa, spieniężone przez zakład ubezpieczeń zadośćuczynienie, będzie mogło pokryć resztkę pożyczki w banku. Nie pozostaniesz więc bez pojazdu i z kredytem.
Przy doborze dodatkowego ubezpieczenia, zwróć atencję przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, ponieważ różnorodne TU mogą określić wartość samochodu  na różnorodne sumy.
•    Naprawę w warsztacie. W przypadku pojazdów używanych ich posiadacze najczęściej posiadają do wyboru opcję ich reperacji w warsztacie albo na podstawie kosztorysu. W sytuacji, gdy wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wybranym warsztacie bezgotówkowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do określonego przez ubezpieczalnię warsztatu, a potem odbierzesz po naprawie. Firma ubezpieczeniowa zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z zakładem naprawczym.